ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ BLOG ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ - ΕΓΧΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - SHOWBIZ NEWS - SEXY - HUMOR ΚΑΙ ΑΛΛΑ

Τετάρτη 27 Οκτωβρίου 2010

Ολλανδικό Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου: Eindhoven - Feyenoord 10-0

Φαντάσου ένα παιχνίδι αντίστοιχο του Παναθηναϊκός-ΑΕΚ για το ολλανδικό πρωτάθλημα. Η Φέγενορτ βέβαια ήταν σε χάλια κατάσταση, αλλά και πάλι, η Αϊντχόφεν δεν πήρε το πόδι από το γκάζι, αποφασισμένη να επιβάλει στη μεγάλη της αντίπαλο την πιο εξευτελιστική ήττα στην ιστορία της. Και το έκανε. Με 10-0.
(Εντελώς τυχαία, το επίσημο site της Φέγενορτ κατέβηκε μετά τον αγώνα. Για «συντήρηση»). Το απίστευτο είναι πως στο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μόνο 2-0, δηλαδή η κακομοίρα η Φέγενορτ πήγε στα αποδυτήρια για να σχεδιάσει το comeback της στο παιχνίδι. Μόνο που μέσα στο πρώτο δεκάλεπτο του β' ημιχρόνου είχε φάει τέσσερα γκολ.
Αυτά ούτε στο easy του FIFA δεν γίνονται.
Δες το βίντεο με τα γκολ. Συνολικά δέκα. Μέτρα τα, ένα ένα...