ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ BLOG ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ - ΕΓΧΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - SHOWBIZ NEWS - SEXY - HUMOR ΚΑΙ ΑΛΛΑ

Πέμπτη 10 Μαρτίου 2011

Champions League: Schalke και Tottenham στους 8

Μίλαν και Τότεναμ έμειναν στο μηδέν στο Γουάιτ Χαρτ Λέιν με τους Λονδρέζουν να πανηγύριζουν την πρόκριση χάρη στην εκτός έδρας νίκη. Στους "8" και η μεταμορφωμένη Σάλκε μετά το 3-1 επί της Βαλένθια. Στην Τότεναμν αρκούσε το 0-0 για να πάρει την πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League για πρώτη φορά στην ιστορία της. Η ομάδα του Χάρι Ρέντναπ άντεξε στην πίεση της Μίλαν και εκπλήρωσε τον στόχο της με τον Ρομπίνιο να χάνει την ευκαιρία του αγώνα στο 26΄όταν ο Γκαλάς απομάκρυνε πάνω στην γραμμή.
Στην Γερμανία το θέαμα ήταν καλύτερο με την Βαλένθια να μπαίνει καλύτερα στο match να πιέζει και να προηγείται με τον Ρικάρντο Κόστα στο 17΄.

Κόντρα στην ροή του match η Σάλκε ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα με την καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Φαρφάν στο 40ο λεπτό. Στο 52' ο Γκαβράνοβιτς έκανε το 2-1, με τις "νυχτερίδες" να τα παίζουν όλα για όλα στο φινάλε. Αφού ο Αντούριθ έχασε τα... άχαστα ο Φαρφάν έβαλε την υπογραφή στο τελικό 3-1 στις καθυστερήσεις.